Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Święto to, po raz pierwszy, zostało zainicjowane przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w trakcie Konferencji Sztokholmskiej w 1972 r.

Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na problemy środowiskowe. Ale również na synergię różnych gatunków: ludzi, zwierząt i roślin.

Zgodnie z definicją zawartą w encyklopedii PWN środowisko to techniczne dopełnienie wyróżnionego systemu do całej przestrzeni, czyli zbiór wszystkich obiektów (wraz z ich atrybutami oraz relacjami między atrybutami), które, z uwagi na przyjęte kryteria przynależności do systemu, nie zostały do niego zaliczone.

Definicja naukowa jest trudna i skomplikowana, ale odnosi się do jednego – środowisko to jest to wszystko, co nas otacza. To przyroda ożywiona i nieożywiona, to również części krajobrazu stworzone przez człowieka. Ale też to co najważniejsze, to jest to miejsce, w którym przebywamy, to co nas otacza. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o otaczający nasz świat. Takie dni mają na celu m.in. poszerzanie świadomości wśród społeczeństwa w jaki sposób my jako jednostki możemy wdrożyć działania proekologiczne. 

My wspieramy działania chroniące nasz klimat poprzez inwestycje w elektrownie słoneczne. A poniżej dajemy Wam 3 proste TIP-y na dbanie o naszą planetę.

  • Noszenie na zakupy toreb wielokrotnego użytku
  • Kupowanie produktów kosmetycznych w opakowaniach XXL
  • Używanie do picia wody z kranu lub dzbanka filtrującego

A jakie są wasze proekologiczne sposoby chroniące Ziemię przed niekorzystnym wpływem człowieka?