Czy wiesz, że…?

…Czy wiesz, że 14 sierpnia to Dzień Energetyka, polskie święto branży energetycznej? Z tej okazji składamy Energetykom oraz wszystkim związanym zawodowo z tą dziedziną gospodarki najserdeczniejsze życzenia sukcesów zawodowych oraz aby zawsze towarzyszyła Wam dobra energia i moc do działania!

My mamy dwa powody do świętowania – oprócz Dnia Energetyka świętujemy również ukończenie kolejnego ważnego zlecenia dla naszego klienta – ekspertyzy dotyczącej analizy produkcji i wartości sprzedaży energii elektrycznej z elektrowni wiatrowej.

Elektrownia wiatrowa nie została uruchomiona w terminie jaki przewidywała umowa z generalnym wykonawcą. W okresie przestoju nie było możliwości pracy elektrowni z pełnym wykorzystaniem jej możliwości generacji, ani też sprzedaży energii. Celem analizy zleconej przez klienta było wyznaczenie potencjalnej produkcji energii elektrycznej w tym okresie oraz podanie przychodu ze sprzedaży tej ilości energii na rynku, gdyby elektrownia pracowała zgodnie z zakładanym harmonogramem.

Prace analityczne nad symulacją produkcji z elektrowni wiatrowej przeprowadził doświadczony zespół Solaris Ventum. Analiza opiera się o dane dostarczone przez klienta, dostępne źródła meteorologiczne oraz metodologię użytą przez zespół Solaris Ventum. Gotowy raport pozwoli inwestorowi na ocenienie strat związanych z przestojem elektrowni wiatrowej.

Nasi klienci wysoko cenią sobie wieloletnie doświadczenie w branży oraz kompetencje naszych pracowników, które gwarantują najlepszą wiedzę w dziedzinie energii odnawialnej. Jeśli i Ty poszukujesz fachowego wsparcia, skontaktuj się z nami – info@solarisventum.pl