Solaris Ventum doradcą technicznym re:spect energy i Goldbeck Solar GmbH


Jest nam niezwykle miło poinformować, że Spółka Solaris Ventum doradzała kupującemu re:spect energy, który w ramach joint-venture z niemieckim koncernem Goldbeck Solar GmbH nabył i obecnie przygotowuje do budowy największy w całej Europie Środkowo-Wschodniej kompleks PV (203 MW) z wygraną aukcją OZE.

Spółka Solaris Ventum na zlecenie inwestora realizowała m.in. due-diligence techniczny i doradzała merytorycznie przy transakcji nabycia projektu, a także wspiera obecnie w uzyskaniu promesy koncesji. W ramach technicznego due-diligence ocenialiśmy możliwości techniczne realizacji inwestycji, weryfikowaliśmy, czy wydane dla tego projektu decyzje i uzgodnienia administracyjne nie zawierają zapisów uniemożliwiających albo znacząco opóźniających możliwość budowy tej elektrowni. W ramach badania wykonaliśmy również wizję lokalną oceniając zarówno miejsce posadowienia paneli fotowoltaicznych jak i przebieg trasy kablowej, która według naszych danych należy do jednej z najdłuższych. 

Dane liczbowe:

  • Powierzchnia farmy: 300 ha
  • Moc projektowana: 203 MW
  • Wartość po wybudowaniu: 200 mln EUR
  • Start budowy: I kwartał 2021

Kompleks farmy fotowoltaicznej powstanie w Zwartowie, w woj. pomorskim.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy wspólnie z re:spect energy oraz Kancelarią DLA Piper Poland współpracować przy tym projekcie.